Pojištění pracovní neschopnosti

od Mutumutu

Jakmile nebudete moct déle pracovat, tak vám od 30. nebo 60. dne začneme vyplácet měsíční rentu. V klidu tak poplatíte všechny účty a udržíte si váš životní standard.

Sjednejte si pojištění a dostanete od nás poukaz na 5000 Kč

Na chytré hodinky, sportovní vybavení nebo online cvičení. Stačí splnit sportovní výzvu v naší apce.vícearrow

Sjednejte si pojištění a dostanete od nás poukaz na 5000 Kč

Na chytré hodinky, sportovní vybavení nebo online cvičení. Stačí splnit sportovní výzvu v naší apce.vícearrow
Jak funguje
pojištění pracovní neschopnosti?

Pokud nemůžete vydělávat z důvodu nemoci nebo úrazu, stát vám bude vyplácet přibližně 60 % vašeho hrubého příjmu. A pokud jste OSVČ a neplatíte si extra nemocenskou, nedostanete nic. Pokud se léčení protáhne, může to znamenat výrazný zásah do rozpočtu. Obzlášť, pokud živíte rodinu.

Pak přichází na řadu naše pojištění. Od 30. nebo 60. dne vám budeme vyplácet částku, kterou jste si zvolili při sjednání pojištění. Vy se budete moct plně soustředit na léčení. My se postaráme, abyste měli dostatek peněz na důležité výdaje.

Arrow
Proč pojištění pracovní neschopnosti
od Mutumutu?

Ptáte se nás: Naše životní pojištění se vztahuje i na koronavirus COVID-19. Více informací informací naleznete na stránce věnované této nemoci.

Je nám jedno, jestli za vaši pracovní neschopností může úraz nebo nemoc - budeme vám vyplácet v obou případech. Naše pojištění pracovní neschopnosti navíc kryje více případů než jiná pojištění. Jako jediní pojistíme všechny diagnózy duševních nemocí, například vyhoření, a bolestí zad.

Přitom nemoci pohybové soustavy jsou nejčastějším důvodem pracovních neschopností v ČR a problémy spojené s páteří z nich tvoří více než 60 %.

Duševní nemoci jsou poslední dobou na vzestupu a dnes mohou za 5 % všech prostonaných dnů v ČR. Tato oficiální statistika navíc zkresluje, neboť podle odborníků je skutečné číslo daleko vyšší - jen se tyto problémy bojíme přiznat.

Spočítat cenu
Chcete poradit?
Volejte zdarma na 800 810 210

Arrow
Peníze vyplácíme
od 30. nebo 60. dne

Pojišťujeme jen situace, které vás můžou finančně ohrozit. Netaháme z vás peníze za drobnosti. Jinde vám třeba nabídnou plnění už od 15. dne, jenže nechají si to také pěkně zaplatit. Než platit předraženou pojistku, je lepší si tyto peníze ušetřit a použít je jako rezervu pro chřipky a podobné případy – vyjde vás to určitě levněji.

 

Navíc se vám jinde může stát, že sice dostanete pár stovek za angínu, se kterou jste byli 3 týdny doma, ale když vás skolí bolest zad nebo vyhoříte a doma zůstanete třeba půl roku, nedostanete nic.

Proto vyplácíme pracovní neschopnost od 30. nebo 60. dne, podle toho, jak si pojištění nastavíte. Abyste platili za to, co se vám vyplatí - za kvalitní pojištění pro případy, kdy jde do tuhého.

Arrow
Pojišťujeme i pro případ
invalidity a smrti

Pojištění invalidity

Pokud váš zdravotní stav bude natolik vážný, že nebudete moci dlouhodobě naplno pracovat, stát vám přizná 1. až 3. stupeň invalidity a bude vám vyplácet invalidní důchod, který ovšem nestačí na pokrytí všech výdajů. Je nám líto, ale říkáme věci na rovinu. Běžný invalidní důchod 3. stupně je v ČR necelých 11 000 Kč. 

PROTO: Každý měsíc vám pošleme peníze, díky kterým se nedostanete do dluhů. A které vám umožní třeba i upravit domov podle potřeb vaší invalidity. Pravda je totiž taková, že v invalidním důchodu obyčejně alespoň zpočátku potřebujete víc peněz, než když jste byli zdraví. Peníze od nás budete dostávat po celou dobu vašeho pojištění, kdy vám bude invalidita přiznána, klidně i do 65 let.

Více informací o pojištění invalidity u Mutumutu.

Pojištění smrti

Nikdo na to nechce myslet. Ale stát se to může. A vyrovnávání se s úmrtím je náročné. 

PROTO: Zařídíme, aby vaši blízcí nemuseli řešit ještě finanční problémy. Vyplatíme jim částku, která pomůže zvládnout nejbližší měsíce a roky alespoň bez existenčních potíží.

Více informací o pojištění pro případ smrti u Mutumutu.

Co pojišťujeme?