Životní pojištění

a koronavirus

V jakých případech vám pojištění pomůže a kdy ne? Na co si dát před sjednáním pozor? Přečtěte si přehled nejdůležitějších informací, které byste měli znát.

Sjednejte si pojištění a dostanete od nás poukaz na 5000 Kč

Na chytré hodinky, sportovní vybavení nebo online cvičení. Stačí splnit sportovní výzvu v naší apce.vícearrow

Sjednejte si pojištění a dostanete od nás poukaz na 5000 Kč

Na chytré hodinky, sportovní vybavení nebo online cvičení. Stačí splnit sportovní výzvu v naší apce.vícearrow
V jakých situacích mi životní
pojištění pomůže?

Jaké mohou nastat scénáře a které z nich kryje pojištění od Mutumutu, tedy v jakých případech od nás získáte peníze a kdy ne?

Budete v pracovní neschopnosti, protože jste se nakazili

Nejhorším scénářem je, že kvůli nakažení COVID-19 budete v pracovní neschopnosti. Jako zaměstnanec pak máte nárok na nemocenskou. Jako OSVČ pouze tehdy, když si platíte dobrovolné nemocenské pojištění.

Aby jste měli nárok na plnění z pojištění Mutumutu, musí vaše pracovní neschopnost trvat minimálně 30 nebo 60 dnů, podle toho, jak si pojištění nastavíte. Lékař vám potvrdí, od kdy vaše neschopnost trvá a sken či fotografii potvrzení nám zašlete na e-mail. Od 30. nebo 60. dne (podle vaší volby) vám každý měsíc začneme vyplácet dohodnutou částku, kterou jste si nastavili při uzavírání pojištění.

Budete v karanténě, protože jste byli v rizikové oblasti

Pokud budete v karanténě kvůli tomu, že jste pobývali v rizikové oblasti, je to stejné, jako byste byli v pracovní neschopnosti. Lékař vám vystaví eNeschopenku, kterou zašlete e-mailem zaměstnavateli. Pro účely pojištění si pak necháte vyplnit potvrzení. Nárok na plnění z pojištění Mutumutu by vám vznikl pouze tehdy, kdybyste zůstali v karanténě déle než 30 nebo 60 dnů. Ale to je hodně nepravděpodobné.

Budete v karanténě, protože to nařídila vláda

Když zůstanete doma kvůli nařízení karantény vládou, tedy kvůli překážkám v práci na straně zaměstnavatele, musí vám zaměstnavatel vyplatit náhradu mzdy. Tyto případy tedy pojištění Mutumutu nekryje.

Budete doma, protože ošetřujete člena rodiny

Úplně stejná situace nastává, pokud zůstanete doma kvůli ošetřování člena rodiny. V takovém případě vám náleží ošetřovné. Takže ani tyto případy pojištění Mutumutu nekryje.

Dojde na nejhorší

A úplně nakonec, protože doufáme, že tento scénář ani nenastane, pokud svůj boj s koronavirem prohrajete, Mutumutu vyplatí dohodnutou částku vašim blízkým. Můžeme vás ujistit, že v našich podmínkách nemáme epidemie ani pandemie ve výlukách.

Spočítat pojištění 
Chcete poradit? 
Volejte zdarma na 800 810 210

Arrow
Na co si před sjednáním
dát pozor?

To vše výše uvedené platí, pokud už u nás pojištěni jste. Jestli ale sjednáváte pojištění až teď, když už je epidemie v celé ČR, musíme vás upozornit na tři důležité věci.

Nelze se pojistit, když už jste nemocní 

Žádné pojištění, nejen to naše, nekryje nemoci a úrazy, které vznikly nebo se projevily před počátkem pojištění. Jinými slovy: nelze pojistit hořící barák. Pokud už koronavirus máte a pojistíte se, žádné pojištění vám za dobu jeho léčení nevyplatí ani korunu.

Pojistit tedy můžeme jenom zdravé lidi, kteří nejsou v pracovní neschopnosti nebo pod dohledem lékařů.

Zkontrolujte si nutnost vstupní lékařské prohlídky

Mnohá pojištění vás kryjí až po absolvování vstupní lékařské prohlídky. Do té doby jste chránění pouze na velmi nízkou částku nebo jenom na úraz.

Oproti tomu v Mutumutu vás pojistíme hned a bez vstupní lékařské prohlídky.

Pozor na čekací dobu 

Každé životní pojištění má čekací dobu - několik měsíců i rok od počátku pojištění, kdy nekryje nemoci, které vznikly v této době. Za tyto nemoci vám v případě pracovní neschopnosti nebo invalidity zkrátka pojistné plnění nevyplatí.

U nás trvá čekací doba jen 3 měsíce od počátku pojištění. Proto čím dřív se pojistíte, tím dřív budete pojištěním chráněni.  

Spočítat pojištění 
Chcete poradit? 
Volejte zdarma na 800 810 210

Arrow
Proč tedy životní
pojištění uzavřít?

Věříme, že vědci co nevidět na COVID-19 najdou lék či vakcínu, ideálně obojí.

Životní pojištění Mutumutu také není lék na všechno. Určitě vám ale pomůže v situaci, kdy kvůli koronaviru přijdete o svůj příjem. A tady musíme zdůraznit, že nejen kvůli koronaviru. Nikdy totiž nevíte, jestli se v budoucnu nepřihodí něco, co bude mít dlouhodobější následky jako třeba autonehoda, syndrom vyhoření či mozková příhoda

Mutumutu zkrátka kryje závažné výpadky příjmu delší než 30 nebo 60 dní. To znamená i tyto případy. U nás je navíc jedno, s čím marodíte. Máme totiž jednoduché pravidlo:

Pokud nemůžete vydělávat kvůli nemoci nebo úrazu, platíme.

Spočítat pojištění 
Chcete poradit? 
Volejte zdarma na 800 810 210

Arrow
Proč mít životní pojištění
Mutumutu?

Mutumutu vyplácí peníze při neschopence hned a každý měsíc, ne až po jejím ukončení. Kromě pracovní neschopnosti kryje i invaliditu a smrt.

  • Jednoduchá online kalkulace i sjednání - do 15 minut
  • Plnění bez výmluv - žádné nesmyslné výjimky
  • Srozumitelná smlouva a podmínky - mají jen 8 stránek
  • Vrátí vám peníze zpět na účet - pokud se staráte o své zdraví
  • Žádná výpovědní lhůta, žádné sankce 

Spočítat pojištění 
Chcete poradit? 
Volejte zdarma na 800 810 210

Arrow
S nastavením pojištění vám
rádi pomůžeme

Na životním pojištění je nejtěžší začít. Protože nevíte, jak si ho nastavit správně. Mutumutu je ale přehledné a jasné, takže ho pochopíte a zařídíte raz dva.

kdybyste si přece jen nevěděli rady, zavolejte zdarma na číslo 800 810 210 a Míša s Lukášem vám rádi v pracovních dnech pomohou. Jestli neradi mluvíte, můžete jim i napsat přes online chat.

Spočítat pojištění 
Chcete poradit? 
Volejte zdarma na 800 810 210