Pojištění výpadku příjmu kvůli nemoci nebo úrazu

Výpadek příjmu může ohrozit finanční situaci vaši i celé rodiny. Jak si tedy udržet svůj obvyklý příjem, kdybyste nemohli kvůli nemoci nebo úrazu vydělávat? Můžete se na výpadek příjmu pojistit.

Získejte chytré hodinky Apple nebo Garmin

Pokud uzavřete smlouvu do 31. 1. 2021 a splníte naši sportovní výzvu, získáte chytré hodinky.vícearrow

Získejte chytré hodinky Apple nebo Garmin

Pokud uzavřete smlouvu do 31. 1. 2021 a splníte naši sportovní výzvu, získáte chytré hodinky.vícearrow
Co se může stát,
když nebudu moct vydělávat?

Když nebudete moct dlouhodobě pracovat, ať už kvůli úrazu nebo nemoci, rapidně klesne váš příjem.

Pokud jste zaměstnanec, od státu dostanete maximálně 60 % vašeho průměrného hrubého hodinového výdělku, a to za poslední čtvrtrok.

Jestli jste OSVČ, nemáte na nemocenské nárok, pokud si tedy neplatíte alespoň 3 měsíce před pracovní neschopností nemocenské pojištění. Pokud ano, pak máte nárok jen na 60 % vašeho denního vyměřovacího základu. A ten se počítá z vašeho čistého příjmu.

Bude vám to stačit na vaše měsíční poplatky, služby a splátky? Pokud jsou na vašem příjmu závislí navíc i lidé kolem vás, může to ovlivnit život celé rodiny. 

AKTUALITA: Pokud byste nemohli vydělávat kvůli situaci ohledně pandemie koronaviru COVID-19, podívejte se na naši speciální stránku věnovanou tomuto tématu.

Spočítat pojištění
Máte dotaz? 
Volejte ZDARMA na 800 810 210

Arrow
Jaké je
řešení?

Spoléhat se jenom na stát nejde. Jistotou v těchto situacích pak může být právě životní pojištění, resp. jedna z jeho hlavních částí - pojištění pracovní neschopnosti.

Když onemocníte, můžete si tak i v dlouhodobé nemoci udržet svůj obvyklý příjem a vědět, že vy i vaši blízcí budete moci žít tak, jak jste byli zvyklí. Život tak běží alespoň částečně v obvyklých kolejích.

Arrow
Proč mít životní pojištění
Mutumutu?

Mutumutu vyplácí peníze při neschopence hned a každý měsíc, ne až po jejím ukončení. Kromě pracovní neschopnosti kryje i invaliditu a smrt.

  • Jednoduchá online kalkulace i sjednání - do 15 minut
  • Plnění bez výmluv - žádné nesmyslné výjimky
  • Srozumitelná smlouva a podmínky - mají jen 8 stránek
  • Vrátí vám peníze zpět na účet - pokud se staráte o své zdraví
  • Žádná výpovědní lhůta, žádné sankce

Ptáte se násNaše pojištění se vztahuje i na koronavirus COVID-19. Více informací najdete na stránce věnované tomuto tématu.

Spočítat pojištění
Nebo volejte ZDARMA na 800 810 210

Arrow
Kolik
peněz dostanu?

Logicky platí, že čím vyšší pojistku si u nás zaplatíte, tím víc peněz pak v případě nemocenské dostanete. Jen pozor na jednu věc - dohodnutá částka by neměla být vyšší, než je váš měsíční příjem. V opačném případě může pojišťovna plnění krátit.

Navíc pokud vám byla přiznána invalidita I. nebo II. stupně a vy jste zaměstnáni nebo podnikáte, plníme jak za invaliditu, tak i za pracovní neschopnost současně.

V obou případech vám budeme každý měsíc vyplácet rentu, která pokryje váš chybějící měsíční příjem. A to do konce vašeho pojištění, klidně i do 65 let. S měsíční rentou tak nadále ustojíte pravidelné výdaje i závazky vaší domácnosti. Lépe si tak i dokážete představit, na jakou částku se pojistit. Proto je měsíční renta praktičtější než vyplacení jednorázové částky.

Spočítat pojištění
Nebo volejte ZDARMA na 800 810 210